سرکه انگبین

سرکه انگبین از جمله شاه داروهای طب سنتی هست که همواره مورد توصیه بزرگان طب سنتی بوده و هست. سرکه انگبین شاه داروی طب سنتی، بهترین نوشیدنی برای سلامتی انسان و سلامت کبد می باشد. سرکه انگبین در تعادل اخلاط و پاک سازی کبد بسیار مواثر است.
سکنجبین یا سرکه انگبین ترکیب دوکلمه سرکه و انگبین (شهد و عسل) است.امروزه معمولا از قند یا شکر به جای عسل استفاده می شود.سرکه موجود در این ترکیب باعث کاهش حرارت بدن ، کبد و معده و مهار خلط صفرا می شود.هرچه میزان سرکه بیشتر شود، طعم آن ملس می شود و مزاج آن رو به خنکی می رود و مصرف آن برای فصول گرم یا مناطق گرم و افراد با مزاج گرم مناسب تر است.اگر شکر یا عسل یا نبات آن را زیادتر کنیم ،مزاج آن رو به گرمی رفته و مناسب تر برای افراد با مزاج سرد خواهد بود.

همچنین می توان چند شاخه نعنای تازه به شربت سکنجبین اضافه کرد و سکنجبین نعنایی ساخت که مزاج گرمتری نسبت به سکنجبین ساده داشته و برای نفخ و بهبود عملکرد تنفس بسیار مفید است.

خواص سرکه انگبین :

  • فرونشاننده صفرا
  • برطرف کننده عطش
  • پاک کننده معده و سیستم گوارش از بلغم
  • خنک کننده و باز کننده انسدادهای کبدی

طرز تهیه سرکه انگبین:

ابتدا باید ۳واحد آب و ۲ تا ۳ واحد شکر را (می توان به جای شکر از مقادیر کمتر عسل یا نبات استفاده کرد) با ۱ واحد سرکه انگور یا سرکه سیب خانگی ترکیب کرد. البته بهتر است ابتدا شربت آب وشکر را روی شعله گذاشت تا کمی غلیظ شود و سپس سرکه را به آن اضافه کرد.و اجازه دهید تا حدی بجوشد که شربت پس از سرد شدن حالت روان داشته باشد.

ممنوعیت مصرف سکنجبین:

بعضی افراد باید در مصرف سکنجبین احتیاط کند ، که از آن جمله می توان به کسانی که اعصاب ضعیفی دارند یا دچار سردی معده و زخم حاد گوارشی هستند یا آبریزش بینی و سرفه دارند،اشاره نمود.

انواع سرکه انگبین

سرکه انگین با عرق نعناع

این سرکه انگبین ترکیب عسل، سرکه و عرق نعناع است.
طرز تهیه : 
برای درست کردن این نوع باید،۲ واحد عسل را با ۲ واحد عرق نعناع و ۱ واحد سرکه مخلوط کرد.
طرز استفاده : 
یک سوم لیوان از سرکه انگبین رو در یک لیوان ریخته و بقیه ی لیوان را آب ریخته و میل کنید.

توجه: تاکید می شود که سرکه باید طبیعی باشد و بهترین نوع آن سرکه ی انگور است.

سرکه انگبین با عرق کاسنی

دقیقا مانند سرکه انگبین با عرق نعنا تهیه می شود؛ با این تفاوت که به جای ۲ واحد عرق نعناع باید از ۲ واحد عرق کاسنی استفاده کرد.

سرکه انگبین با عرق رازیانه

دقیقا مانند سرکه انگبین با عرق نعنا تهیه می شود؛ با این تفاوت که به جای ۲ واحد عرق نعناع باید از ۲ واحد عرق رازیانه استفاده کرد.